Zdrowotne właściwości masażu

Masaże to jedna z najstarszych form leczenia, znana już w starożytności. Ludzie od bardzo dawna znają pozytywne efekty, jakie może przynieść odpowiednie uciskanie, masowanie czy uderzanie konkretnych mięśni. Odpowiednio wykonany masaż, poza wynikającą z niego przyjemnością, może przynieść ulgę w bólach głowy czy bólach mięśniowych.

Istnieją bardzo zróżnicowane formy masaży, które potrafią wpływać na szereg dolegliwości, nie tylko o charakterze bólowym. Znane są techniki masaży, które prowadzą do realnej utraty wagi ciała czy redukcji cellulitu.

Masaże mają także bardzo pozytywny wpływ na problemy o podłożu psychicznym. Odpowiednie zabiegi pozwalają znacząco zredukować stres oraz wyleczyć z bezsenności. Pod tym kątem to bardzo dobra alternatywa do leczenia farmakologicznego. Jeśli w tak delikatnych sprawach jak problemy ze snem możliwe jest uniknięcie brania lekarstw, to warto to rozważyć.

Taki masaż można wykonać praktycznie w każdym większym mieście. Jeśli mieszkamy w Małopolsce, przykładowo na masaż Kraków będzie idealnym miejsce.

Wpływ masażu na organizm

Jak to się dzieje, że sprawne ręce pozwalają wyleczyć tak wiele problemów? Podczas masażu w naszym organizmie pobudzane jest wiele procesów. Naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać, przez co zwiększa się przepływ krwi. W efekcie skóra i mięśnie zostają lepiej natlenione i odżywione.

Również naczynia limfatyczne zostają pozytywnie pobudzone. Przekłada się to na lepszy obieg zbędnych substancji i lepsze oczyszczanie organizmu. Szybciej wchłaniane są obrzęki. Słowem organizm znacznie przyśpiesza proces samoleczenia. Wiedzą o tym zarówno masażyści Kraków, jak i ci w innych miastach w Polsce.

Kto może wykonywać masaż?

W wielu związkach masaż pleców przez partnera jest czymś praktykowanym od czasu do czasu. Nie ma w tym nic złego, o ile nie jest on zbyt agresywny i mocny. Nieodpowiednio wykonany może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jeśli potrzebujemy czegoś więcej niż tylko chwili bliskości z partnerem, to powinniśmy poszukać profesjonalnego masażysty, który swoje umiejętności może udowodnić odpowiednim dyplomem. Jeśli chcemy wykonać taki masaż Kraków z pewnością będzie dobrym wyborem, bo nie brakuje tam profesjonalistów.

Jaki rodzaj masażu wybrać?

Aktualnie dostępnych wariantów masaży jest bardzo wiele. Standardową opcją jest masaż szwedzki, który polega na lekkim uciskaniu oraz długich i posuwistych ruchach wykonywanych rękami. Nieco bardziej intensywną formą jest masaż tkanek głębokich. Opiera się on na nieco mocniejszych uciskach, które pozwalają zwalczyć chroniczne napięcia.

Inną ciekawą formą masażu jest masaż gorącymi kamieniami. Ich wysoka temperatura ma za zadanie pobudzać krążenie krwi, przez co znacznie potęguje pozytywne efekty masażu.

Z kolei masaż shiatsu opiera się na japońskiej technice masowania. W celu redukcji napięć masażyści korzystają nie tylko z rąk, ale także z łokci, kolan czy stóp. Ciekawa propozycja dla osób szukających mniej typowych doznań.

Inną wschodnią techniką jest masaż tajski. Nastawia się on głównie na rozciąganie mięśni, a nie ich uciskanie czy masowanie. Pomaga w walce z bólem i zapewnia większą giętkość ciała.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z tych metod jest najlepsza. Warto poradzić się profesjonalisty, który doradzi nam jaką formę masażu wybrać czy konkretnych dolegliwościach. Wtedy jego efekty będą dla nas najlepsze.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz