Bezpieczne sprzątanie w domu podczas epidemii – jak utrzymać dom w czystości w 5 krokach?

Obecna rzeczywistość związana z epidemią koronawirusa Covid-19 wymusza wiele zmian w powszechnym funkcjonowaniu, gdy najważniejsze stało się wspólne bezpieczeństwo i zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Pozostanie w domu i nieprzebywanie w tłumie, jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, może uchronić przed zakażeniem. Dom lub mieszkanie, w którym przebywamy na co dzień, to nasza bezpieczna baza. Dbanie o porządek i higienę wspólnych przestrzeni pozwoli ustrzec nas przed groźnymi wirusami i bakteriami. Poznaj 5 sposobów na to, jak najlepiej zadbać o najbliższą przestrzeń w czasie epidemii.

#1

Postaw na prewencję i dokładną higienę rąk.

Zadbaj o to, by przynosić jak najmniej wirusów z zewnątrz. Po wejściu do domu należy dokładnie umyć oraz dezynfekować dłonie. Do specjalistycznych produktów do dezynfekcji dłoni należy gama preparatów dezynfekujących Dr Szmich o potwierdzonym w badaniach działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym.

Kolejne ważne czynności to staranne wytarcie i ściągnięcie butów oraz odzieży wierzchniej
– a najlepiej kompletna zmiana ubrania.

 

#2

Pamiętaj o częstym wietrzeniu pomieszczeń.

Częste otwieranie okien utrzymuje regularną cyrkulację powietrza w domu i ma korzystny wpływ na kondycję naszych śluzówek, będących jedną z barier ochronnych organizmu.

#3

Rękawice do zadań specjalnych.

When starting cleaning and disinfection, we put on gloves – during this period, we should use the supply of disposable gloves. While cleaning, we do not touch our face (we pay special attention to the nose, mouth and eyes).

 

# 4

Cleaning and disinfecting preparations.

To remove impurities, we use classic soap and detergents that destroy the lipid layer of the new virus. A liquid or dish gel has a similar effect. Cleaning agents with chlorine and ethyl alcohol are also noteworthy. We pay attention to the concentration of ethanol above 60%, which allows us to completely neutralize microorganisms. As an adjunct to alcohol-based or soap-based preparations, essential oils, e.g. of tea tree, eucalyptus, thyme, can be used.

# 5

Pay attention to frequently used items.

Let’s remember about the most touched things at home that require thorough disinfection:

  • door handles – especially those for entrance and bathroom doors
  • washbasin and shower faucets
  • furniture handles, especially kitchen and wardrobe handles
  • light switches and intercom headphones
  • remotes, switches and buttons of all RTV and household appliances, telephones, keys.

Areas that require regular cleaning and washing include floors, furniture, sinks, bathtubs and toilet seats.

www.drszmich.com

Dodaj komentarz