Implanty zębowe – skuteczny sposób na piękny i zdrowy uśmiech.

Implanty zębowe mają bardzo dobry wpływ na zdrowie jamy ustnej oraz na estetykę uśmiechu. Jest to nowoczesna, a przy tym niezwykle skuteczna forma leczenia ubytków zębowych. Jeżeli więc dany pacjent boryka się z problemem luk w naturalnym uzębieniu jak najbardziej powinien rozważyć tego typu rozwiązanie. Leczenie implantologiczne ma wiele zalet, co zatem warto o nim wiedzieć?

Dlaczego implanty zębowe są tak popularną i chętnie wybieraną forma leczenia braków w uzębieniu?

Zrekonstruowanie warunków w jamie ustnej jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także na nasze zdrowie. Braki w uzębieniu mogą, bowiem przyczyniać się do pogorszenia dykcji, przeciążania układu pokarmowego (poprzez słabą jakość żucia), zaniku tkanki kostnej, przesuwania się zębów sąsiadujących oraz wad zgryzu. Implanty zębowe to rozwiązanie, które w komfortowy sposób pomoże nam przy problemach z brakami w uzębieniu. Co istotne takie rozwiązanie można zastosować zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i wtedy, kiedy takich niedoborów jest więcej. Implanty stomatologiczne wyróżniają się swoją wysoką funkcjonalnością i estetycznością. Nie sposób odróżnić ich od zębów naturalnych. Dzięki nim nasz uśmiech może znów być piękny i zdrowy. Implanty zębowe mają bardzo pozytywny wpływ na podniesienie jakości życia pacjentów. Jest to trwałe i niezawodne rozwiązanie, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę. Wielu pacjentów docenia także to, że leczenie implantologiczne jest bezpieczne, szybkie i nie narusza zdrowego uzębienia. Nie musimy również obawiać się bólu podczas zabiegu wszczepiania implantów, ponieważ wykonywany jest on przy znieczuleniu miejscowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o leczeniu implantologicznym? Gdzie w Krakowie możemy skorzystać z tego rodzaju usług?

Implanty zębowe doskonale zastępują naturalne korzenie zębów. Pod względem biologicznym są one neutralne dla naszego organizmu. Swoim wyglądem przypominają niewielkie śruby. Założenie implantów polega na wkręceniu ich w kość szczeki/żuchwy. Na takich implantach mocuje się obudowę protetyczną, która najczęściej ma formę korony pełnoceramicznej. Bardzo ważne jest to, żeby na leczenie implantologiczne wybrać dobry gabinet stomatologiczny, w którym pracują doświadczeniu specjaliści z tej dziedziny. Profesjonalne leczenie ma duży wpływ na rezultat końcowy. Warto, zatem wiedzieć, że z nowoczesnego leczenia stomatologicznego w zakresie implantów możemy skorzystać w klinice Indexmedica. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych pacjentów, których interesują wysokiej jakości implanty w krakowie. Co ważne w Indexmedica możemy skorzystać z komputerowego planowania leczenia implanto – protetycznego. Trójwymiarowa rekonstrukcja i wirtualna symulacja implantów umożliwiają ograniczenie ingerencji chirurgicznej do minimum. W klinice tej przeprowadza się także zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości, dzięki temu z implantów zębowych mogą skorzystać również ci pacjenci, u których ilość naturalnej kości byłaby niewystarczająca do założenia implantu.

Implanty czy profilaktyka uzębienia?

Implanty to skuteczny sposób na piękny uśmiech. Z drugiej jednak strony warto zadbać także o profilaktykę, by Twoje naturalne uzębienie zachowało się w dobrym stanie przez możliwie jak najdłuższy czas.

Dodaj komentarz