Dermapen – kiedy zdecydować się na zabieg?

Dermapen dla coraz większej ilości osób staje się sposobem na poprawnie wyglądu skóry na całym ciele. Niewielkie, nowoczesne urządzenie działa niezwykle precyzyjnie, więc można go użyć nawet w trudno dostępnych miejscach. Tzw. mezoterapia mikroigłowa jest często wybierana ze względu na wysoką skuteczność działania. Kiedy warto ją zastosować?

Jak przebiega zabieg dermapenem?

Dermapen to tak naprawdę urządzenie, za pomocą którego wykonuje się wszystkie czynności podczas zabiegu. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak nieco większych rozmiarów długopis. Na głowicy dermapenu znajdują się małe igły. Tworzą one na skórze mikrouszkodzenia. Dzięki temu organizm przyspiesza proces tworzenia się kolagenu i elastyny. To one są kluczowe dla zdrowego wyglądu skóry. Sam zabieg zależy od miejsca jego prowadzenia i najczęściej jest to około 30 minut. Efekt powinien być widoczny już po pierwszej sesji. Możliwe, że zalecone zostanie przeprowadzenie kilku serii.

Kiedy warto zastosować dermapen?

Dermapen to zabieg, który cały czas jest rozwijany. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na jego użycie np. na brzuchu, dekolcie czy pośladkach. Spory wpływ na skuteczność ma nowoczesny sprzęt. W wielu gabinetach jak np. https://www.wrosinski.pl/zabiegi/dermapen/ używany jest dermapen 4 generacji. Kiedy zatem rozważyć umówienie się na wizytę?

Wygładzanie zmarszczek

Mezoterapia mikroigłowa poprawia napięcie skóry, dzięki czemu świetnie sprawdza się w walce ze zmarszczkami. To, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od ilości powstałych zmian na skórze. Precyzyjne urządzenie potrafi dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Usunięcie zmarszczek nawet bezpośrednio spod oczu nie powinno więc stanowić problemu dla doświadczonych specjalistów.

Rozstępy

Rozstępy mogą pojawić się w wielu miejscach na ciele. Najważniejszym celem dermapenu jest pobudzenie skóry do naturalnego odbudowania się. To daje szanse na znaczne poprawienie jej wyglądu tam, gdzie występują niechciane zmiany. W przypadku rozstępów najczęściej konieczne może być wykonanie co najmniej kilku sesji.

Wiotka skóra

Dla osób zmagających się z wiotką skórą dermapen może być najlepszym rozwiązaniem. Poprzez spowodowanie nakłuć igłami skóra zostaje wręcz zmuszona do działania. Wytworzony zostaje nowy kolagen, który odpowiada za jej wygląd.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w przypadku każdego zabiegu należy pamiętać o sytuacjach, gdy należy poczekać z decyzją o wykonaniu dermapenu. Są to np.:

  • stany zapalne,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • zmiany nowotworowe.

Ostateczną decyzję o możliwości wykonania dermapenu należy zawsze skonsultować ze specjalistą. Warto pamiętać, by wybierać tylko profesjonalne gabinety kosmetyczne jako miejsce d przeprowadzenia zabiegu.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz