Przeszczep włosów – dlaczego warto wykonać go w Turcji?

Turcja to obecnie światowa stolica przeszczepu włosów. To jeden z pierwszych miejsc, gdzie rozpoczęto wykonywać takie zabiegi na szerszą skalę. Znajduje się tu wielu specjalistów, którzy mają na swoim koncie setki, jak nie tysiące udanych zabiegów. Dlaczego jeszcze warto wybrać ten kraj, jeżeli myślimy o przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów to obecnie bardzo powszechna procedura. Niewiele osób wie, że znana była już tysiące lat temu. Zabieg przeszczepu włosów służy do odbudowy kosmyków w miejscach, w których zostały zniszczone albo utracone. Ze względu na postęp technologiczny, przystępną dla każdego cenę i udoskonalenie tej sztuki transplantacja włosów jest obecnie bardzo popularna.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przez ostatnie lata zarówno w dziedzinach medycyny, jak i technologii obserwujemy znaczne postępy. Doprowadza to do chwili, gdy na wyciągnięcie ręki mamy zabiegi, o których kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć. Nie inaczej jest, jeżeli chodzi o przeszczep włosów Turcja.

Wcześniej wielu ludzi, którzy narzekali na wypadanie włosów, nie mogli nic z tym zrobić. Stosowano nieskuteczne metody jak różne maski, czy wcierki. Szybko okazało się, że jedyną metodą ku przywróceniu blasku i młodzieńczego wyglądu jest przeszczep włosów metodą FUE.

Przeszczep włosów FUE to najnowocześniejsza procedura, w której dochodzi do pobrania mieszków włosowych z jednej części skóry głowy i przeszczepienie ich w inne miejsce głowy tej samej lub innej osoby. Zabieg jest wykonywany w sedacji, znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa ok. 2 godziny.

Zabieg transplantacji włosów – co warto wiedzieć?

Proces wypadania włosów u niektórych osób jest niestety nieunikniony. Najczęściej to wynik genów, na co jeszcze naukowcy nie znaleźli sposobu. Może to być także wynik niefortunnego wypadku. Warto pamiętać, że mieszki włosowe mogą być przeszczepianie w różnych okolicach głowy, np. na brwi.

W przypadku przeszczepu włosów należy pamiętać również, że o jego powodzeniu decydują takie czynniki jak wiek, płeć, rodzaj operacji, czy ilość włosów od dawcy. Postęp technologiczny w dziedzinie przeszczepu włosów sprawia jednak, że takie zabiegi są bardzo skuteczne, a przeszczepione włosy wprawiają w osłupienie i wywołują uśmiech na twarzy każdego pacjenta.

Przeszczep włosów Turcja – dla kogo?

Do zabiegu przeszczepu włosów może zgłosić się niemal każdy niezależnie od przyczyny wypadania włosów. Aktualnie usługa cieszy się ogromną popularnością nie tylko u mężczyzn, ale i u kobiet, które chcą przywrócić naturalną linię włosów np. po przejściu operacji, urazu, czy w wyniku utraty włosów z innego powodu.

Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego transplantacja włosów jest tak popularna akurat w tym kraju. To wszystko za sprawą wielu dobrych specjalistów, którzy przyjmują swoich pacjentów, oraz przystępnych cen, które oferują klinki. Turcja jest aktualnie jednym z czołowych krajów w dziedzinie przeszczepu włosów na całym świecie. Pierwsza klinika tego typu została otwarta już w 2005 w Stambule.

Turcja przeszczep włosów – dlaczego warto?

Przeszczepy włosów metodą FUE w Turcji to niezwykle popularny zabieg, w którym miejscowi lekarze mają ogromne doświadczenie. Chirurdzy mają kompetencje w radzeniu sobie z różnymi rodzajami włosów, gdyż przyjeżdżają do nich obywatele z niemal całego świata. W tamtejszych klinkach znajdziemy najlepszych specjalistów, których możemy być pewni, co w procesie przeszczepu włosów jest bardzo ważne.

Kliniki przeszczepu włosów – dodatkowe udogodnienia

Dodatkowym autem skorzystania z turystyki medycznej, którą oferują tureckie kliniki, są liczne opcje podwyższające komfort pacjenta. To np. transfer na terenie kraju, pobyt w ładnym hotelu ze SPA, opieka i konsultacje po zabiegu, lunch w klinice po operacji, certyfikat potwierdzający jakość i wiele innych. To sprawia, że cały proces jest jeszcze bardziej przyjazny i bezpieczny, a pacjent, jadąc na zabieg, czuje się właściwie jak na wakacjach.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz