Jak probiotyki wpływają na nasz organizm

Probiotyki to preparaty zawierające w swym składzie żywe kultury bakterii lub drożdży, mające zdolność wytwarzania kwasu mlekowego, cechującego się zbawiennym wpływem na organizm ludzki. Inaczej są to żywe wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych, które mają nieoceniony wpływ na zdrowie jelit i układu trawiennego, a także ogólnie na organizm człowieka. Probiotyki dostarczane mogą być w pożywieniu lub znacznie częściej w formie suplementów diety, a ich skład opiera się najczęściej na bakteriach z rodziny Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium, czy drożdży takich jak Saccharomyces cerevisiae.

  • Probiotyki  – jak i kiedy je stosować?
  • Szczepy bakterii probiotycznych w suplementach diety Vivomixx
  • Jak utrzymać równowagę mikroflory jelitowej? 

Probiotyki jak i kiedy je stosować? 

Po probiotyki sięgamy zwykle w czasie zatrucia pokarmowego lub grypy jelitowej. Należy jednak pamiętać, że probiotyki zbawiennie wpływają na nasz organizm nie tylko w czasie choroby. Mogą one być używane nawet na co dzień, jako profilaktyka zapobiegania dolegliwościom jelit, takim jak zespół jelita drażliwego, lub jako środki łagodzące nieprzyjemne dolegliwości, na przykład biegunki. Bardzo często wykorzystywane są też jako suplement diety przed podrożą w egzotyczne kraje. Probiotyki mogą być stosowane rano, wieczorem, o dowodnej porze dnia, jednak w tak indywidulanej kwestii, jaką jest przyjmowanie suplementów diety, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem lub dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. 

Szczepy bakterii probiotycznych w suplementach diety Vivomixx

Bakterie kwasu mlekowego wykazują bardzo szerokie i zdecydowanie pozytywne działanie na nasz organizm. Poza oczywistym działaniem regulującym pracę układu pokarmowego, zapobiegają alergiom pokarmowym, regulują częstotliwość wypróżnień, zwiększają przyswajanie składników odżywczych dostarczanych organizmowi wraz z pożywieniem, a także pozwalają zahamować rozwój szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. W produktach markii Vivomixx znajdą Państwo aż 8 szczepów liofilizowanych, żywych kultur bakterii, które pozbawione są składników modyfikowanych genetycznie, glutenu czy laktozy.

Jak utrzymać równowagę mikroflory jelitowej? 

Mikroflora jelitowa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie nie tylko układu pokarmowego, ale też całego organizmu. Jest ona też niezwykle narażona za rożnego rodzaju zaburzenia, a te z kolei wpływają na ogólny stan zdrowia. Probiotyki stosowane w formie suplementów diety, w postaci kapsułek do połykania, proszku w saszetkach czy w formie płynnej to niezawodny sposób na utrzymanie równowagi mikroflory jelitowej, a tym samym zachowania dobrego zdrowia i doskonałego samopoczucia każdego dnia. 

 

Artykuł sponsorowany
0 komentarzy

Dodaj komentarz