Masażer MEDICADE Impact Pro, czyli jak skutecznie zlikwidować ból pleców

Czym jest masażer ręczny i w jaki sposób go używać. Czy to naprawdę działa? Jakie efekty daje i jak szybko możemy się ich spodziewać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w tym artykule, opisującym moje przejścia z fizjoterapią i samodzielną rehabilitacją.

Moja przygoda z masażerem MEDICADE

Dzień zapowiadał się spokojnie. Siedziałem w samochodzie popijając kawę i patrząc co chwilę na zegarek. Byłem spóźniony do pracy, ale oprócz mnie w korku stało jeszcze kilkaset innych zniecierpliwionych osób. Niestety spieszył się ktoś jeszcze. W pewnym momecie usłyszałem pisk opon, a sekundę później poczułem potężne uderzenie w tył samochodu. Wystrzeliły poduszki, zaczął wyć alarm. Ktoś we mnie wjechał, jednocześnie wpychając mój samochód na auto przede mną. Nie straciłem przytomności, w tamtej chwili nic mnie nawet nie bolało. Mimo wszystko po oględzinach załoga karetki zdecydowała, że trzeba zabrać mnie na badania. Wyszedłem po dwóch godzinach z zaleceniem obserwacji stanu zdrowia.

Pierwszy ból pojawił się na następny dzień po wypadku w okolicy strefy lędźwiowej (na wysokości pępka tylko z drugiej strony 🙂 ). Obudziłem się rano z nieprzyjemnym napięciem w plecach, powoli przechodzącym w ból. Przeżyłem cały dzień w pracy, aby następnie udać się do fizjoterapeuty.

Po szybkim wywiadzie okazało się, że to częsta przypadłość po tego typu wypadkach. Położyłem się, a Maciej (fizjoterapeuta, prywatnie kuzyn) zaczął rozmasowywać napięte i bolące miejsca. Po chwili wyciągnął walizkę z czymś co wyglądało jak pistolet z kulką na końcu i przyłożył go do bolącego miejsca, po czym włączył urządzenie. Pistolet zaczął uderzać najpierw wolno i delikatnie, a potem coraz szybciej. Byłem zaskoczony jak przyjemne było to uczucie zważając na to, jak bardzo obolałe miałem plecy. Masaż trwał nie więcej niż 5-10 minut i przyniósł mi dużą ulgę – pleców praktycznie nie odczuwałem. Zainteresowałem się tym urządzeniem, bo nie tylko przyniosło mi ulgę, ale znalazłem dla niego kilka potencjalnych zastosowań takich jak np. masaż łydek po długim spacerze po górach.

Maciek nie był zaskoczony, bo wielu klientów pytało o taki masażer. Miał w gabinecie 2 identyczne sztuki i zaproponował, że pożyczy mi jeden na dwa dni. Oczywiście byłem bardzo zadowolony, dopytałem o instrukcje użytkowania (bardzo prosta) i wróciłem do domu.

Moje osobiste doświadczenia z masażerem MEDICADE Impact Pro

Na drugi dzień po wizycie u Maćka ból powrócił. Zgodnie z zaleceniami wyciągnąłem masażer z walizki i założyłem do niego końcówkę z kulką na końcu. Masażer ma tryby prędkości od 1 do 30, w moim odczuciu zmienia się także moc uderzenia. Ustawiłem masażer na prędkość 5 i sięgnąłem do pleców. Sięgnąłem, choć nie powiem żeby było to szczególnie wygodne 🙂 . Nawet szybki kilkuminutowy masaż przyniósł natychmiastową ulgę, a na drugą sesję umówiłem się z żoną na wieczór. Tutaj było już zdecydowanie przyjemniej – po prostu się położyłem, a żona masowała bolące miejsca. Wspólnie zdecydowaliśmy, że musimy kupić swoje własne urządzenie – tak zrobiłem.

Do masażu pleców używam końcówek kulka duża, kulka mała oraz „kciuka” (do bardziej punktowego masażu). Na początku byłem w stanie znieść jedynie kulkę dużą, ale objawy powoli ustępują i jestem w stanie znieść bardziej skoncentrowany masaż. Tak jak przewidywałem, masażer przydał się nie tylko mnie. Żona pracuje “na nogach”, więc wieczorny masaż łydek i stóp jest już częścią codziennej rutyny. Ból pleców dalej daje się czasem we znaki, ale masażer skutecznie sobie z nim radzi.

Medicade Impact Pro – plusy, minusy, opinie nasze i znajomych

Z plusów masażera MEDICADE szczególnie chciałbym wskazać dużą elastyczność masażera. 30 trybów działania daje dużo możliwości, a kiedy połączymy to z 10 dostępnymi końcówkami możemy realnie wykonać masaż na 300 różnych sposobów 🙂 Silnik jest naprawdę mocny, nawet przy masażu ud nie udało mi się go zatrzymać – a próbowałem. Jest na tyle cichy, że podczas użytkowania szczególnie na niższych biegach bez problemu można oglądać telewizję.

Minusem może być wielkość masażera – jest spory, stosunkowo ciężki. Wiem, że musi tak być ze względu na dużą moc silnika i baterię, ale jeśli zamierzasz masować trudniej dostępne części ciała jak np plecy, lepiej zapewnij sobie kogoś do pomocy.

Podczas odwiedzić znajomi zwracali uwagę na masażer który zawsze jest na wierzchu. Uznawali go za atrakcję i bardzo im się podobał, szczególnie kiedy odkryli, że można nim masować kark i ramiona, które po całym dniu pracy na krześle biurowym potrafią być spięte.

Według mnie tego typu masażer powinien znaleźć się w domu każdego, kto cierpi na ból związany z napięciem mięśni, u ludzi uprawiających sport czy po prostu ciężko pracujących jako sposób na relaks.

Efekty po 3 miesiącach używania masażera Medicade

Po ponad trzech miesiąc użytkowania mogę zrobić podsumowanie efektów:

  1. plecy praktycznie mnie już nie bolą. Masażera w celu uśmierzenia bólu używałem codziennie lub co drugi dzień w zależności od potrzeb
  2. mamy w domu już 2 masażery, bo syn zaczął trenować piłkę i zabiera jedno urządzenie na wyjazdy
  3. przymierzam się do zakupu jednego na prezent dla mojego taty

Jestem bardzo zadowolony z zakupu urządzenia. Nie jestem pewny czym różni się masażer MEDCIADE od innych urządzeń od strony technicznej, ale moje wymagania spełnił w 100 procentach.

Więcej o MEDICADE Impact Pro, w tym dane techniczne (jeśli Cię interesują): https://medicade.pl/produkt/pistolet-do-masazu-medicade-pro-futeral/

Trochę więcej o masażerach pistoletowych

Jako że nie jestem specjalistą w tej sprawie, poniżej podrzucam wyjaśnienie zasady działania masażera pistoletowego od Randi Jaffe – jednej z najbardziej popoularnych fizjoterapeutek w USA (znalezione w internecie)

„Pistolety do masażu oferują coś, co jest znane jako terapia perkusyjna lub wibracyjna. Urządzenie zapewnia szybkie impulsy nacisku na mięśnie i otaczające je tkanki miękkie. Połączenie wibracji i siły ma wiele zalet”.

Urządzenie koncentruje się na mięśniach i tkance łącznej, co wspomaga naszą mobilność. Może być korzystny na przykład na bolesność mięśni po treningu.

„Głównymi celami terapii perkusyjnej jest zwiększenie przepływu krwi do obszaru, zmniejszenie napięcia i napięcia mięśni, zwiększenie elastyczności, zapewnienie ulgi w bólu, zwiększenie zakresu ruchu, zmniejszenie tkanki bliznowatej i pomoc w szybszym czasie regeneracji po treningu lub wypadku” – mówi Jaffe .

„Oprócz tego masażery mogą być również używane do łagodzenia stresu, ogólnego napięcia i pomagania w zasypianiu.”


Artykuł sponsorowany