Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów u dentysty?

Temat wybielania zębów jest niezwykle popularny. Wiele osób tęskni za promiennym, białym uśmiechem. Nie każdy ma możliwość posiadania bielszych zębów. Czasami, nawet przy najlepszej pielęgnacji, trudno jest wybielić zęby. Warto dowiedzieć się więcej o wybielaniu zębów – przedstawiamy najważniejsze fakty.

Na czym polega wybielanie zębów?

Profesjonalne środki do wybielania zębów rozbijają cząsteczki pigmentu wewnątrz zębów na mniejsze łańcuchy, które następnie mogą zostać wypłukane z kanalików. Proces ten sprawia, że zęby wydają się bardziej świetliste.

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Metoda nakładkowa jest jedną z najczęściej stosowanych metod wybielania zębów. Pożądany efekt wybielenia możemy uzyskać już w 12 dni, stosując specjalne nakładki żelowe, które są indywidualnie dopasowywane do kształtu szczęki każdego pacjenta. Stomatolog wykonuje pierwszy etap, a drugi należy wykonać w domu.

Pacjent musi nosić nakładki przez 7-14 dni, w zależności od tego, co zaleci lekarz. Lekarz będzie monitorował postępy pacjenta i oceniał jego wyniki (zwykle między 4 a 14 dniem). Takie wybielanie może trwać przez wiele lat. Aby zwiększyć jego skuteczność, szynę można stosować raz częściej, ale tylko przez 2-3 noce.

Wybielanie zębów u stomatologa – jakie poniosę koszta? Ile czasu to trwa?

Wiele osób jest ciekawych, jaki jest koszt wybielania zębów u dentysty. Koszt zależy od indywidualnych zaleceń stomatologa oraz zastosowanej metody, materiałów i produktów wybielających. Koszt wybielania zębów może sięgać nawet kilkuset złotych. Aby ustalić koszt wybielania zębów i czas jego trwania konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Wybór techniki przez dentystę ma ogromny wpływ na czas poświęcony zabiegowi. Po konsultacji ze specjalistą wybielanie może odbywać się zarówno w gabinecie, jak i w domu.

Czy wybielanie jest odpowiednie dla każdego?

Do wybielania zębów kwalifikują się pacjenci powyżej 18 roku życia, którzy mają ciemne zęby. Aby kwalifikować się do zabiegu, pacjenci muszą mieć zdrowe zęby, które zostały wyleczone i są wolne od aktywnej próchnicy. Przed wybielaniem zęby muszą być wolne od kamienia nazębnego i innych osadów. Dziąsła również powinny być zdrowe bez aktywnych stanów zapalnych.

Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest ciąża i laktacja. Wybielanie zębów w Krakowie w centrum stomatologicznym to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie – przekonaj się o tym!

 

Artykuł sponsorowany

 

0 komentarzy

  • W rodzinie mam osobę, która się zdecydowała i nie narzeka. Napewno ma ładniejszy uśmiech

  • Zawsze dużo myślałem o wybielaniu, może kiedyś się zdecyduję 🙂

Dodaj komentarz